Bowenova technika

Jedná se o zcela bezpečnou a jemnou techniku měkkých tkání, která v těle probouzí neuvěřitelné hojivé a regenerační procesy. Právě u dětí ji využívám nejčastěji, reagují na ni velmi dobře, samotné ošetření je jim příjemné a efekt velmi často výborný.

Bowenova technika u dětí

Ošetření i dětí do 12 let trvá cca 30 minut, u starších 45 minut.

Zdravotní masáže

Zdravotní masáže využívám spíše u starších dětí avšak jejich intensitu a délku je třeba vždy přizpůsobit věku a kondici dítěte. Masáže působí především na svalstvo a fascie, ve kterých umí odstranit nadměrnou ztuhlost a pnutí a tím odstranit nepříjemné bolesti, nebo jim předcházet.

Zdravotní masáže u dětí

Sportovní masáže

Sportovní masáže jsou vhodné především pro děti, které se pravidelně věnují svému oblíbenému sportu, ale samozřejmě ne jen pro ně. Pro dlouhodobé udržení svalstva ve správné kondici je třeba před a po cvičení správně provedený strečink, který bývá často bohužel podceňovaný. Svalstvo se pak nedokáže dostatečně uvolnit, přetíží se a mohou vznikat svalové dysbalance. Právě sportovní masáže dokáží svalstvo uvolnit a připravit na podání dalšího výkonu.

Relaxační masáže

Relaxační masáže sice nepatří mezi techniky, které by přímo řešily bolesti pohybového aparátu, ale děti je mají často velmi rády. Hodí se především pro ty, které jsou neklidné a mají problém se soustředit. Relaxační masáže jsou velmi jemné, pomalé a uklidňující. Děti si je umí náležitě užít a velmi často u ní i usnou. Pozitivně působí na fyzický i psychický stav dítěte.

Cvičení

Při dlouhodobém sezení, nevhodném nošení školní tašky, či věnování se jednostrannému sportu se určité svalstvo přetíží a naopak jiné ochabne. Tím vznikne svalová dysbalance, která se časem projeví bolestí pohybového aparátu. Pomocí vhodného cvičení, se kterým Vám také rád poradím, lze těmto stavům přecházet, či v případě, že již nastanou, pomoci.

KinesiotejpyKinesiotejpy u dětí

Kinesiotejpy zpravidla využívám jako doplněk k ostatním ošetřením pro zvýšení efektu. Díky nim lze podpořit uvolnění přetíženého svalstva, či naopak podpořit ochablé svalstvo. Pomocí korekčních technik lze i pomoci v případě špatného držení těla.

Reference

Bolest kyčle - Anna

Přeji hezký den,
dcera se věnuje házené a už asi týden si stěžovala na bolest kyčle. Nevěděli jsme, z čeho by to mohla mít, protože žádný úraz se jí nestal. Prášky jsem jí dávat nechtěla a snažila jsem se najít na internetu, co by se s tím dalo dělat. Našla jsem, že na bolesti kyčlí se doporučuje ošetření pomocí Bowenovy techniky a že ho v Praze poskytujete právě Vy. Objednaly jsme se k Vám do Radotína a byly jsme mile překvapeny. Ošetření jsme u Vás absolvovali 3x po týdnu a bolesti jsou pryč. Dcera je s Vámi moc spokojená, ošetření nebylo nijak nepříjemné a zároveň jí pomohlo.
Velké díky, Anna

Osvědčení umožňující mne poskytovat nabízené služby

Instruktor fitness
Poradce pro výživu
Masér pro sportovní a rekondiční masáž
Dornova metoda
Masér pro sportovní a rekondiční masáž
Clinical Masseur
Zdravotní masér
Zdravotní masér
Zdravotní masér
Diagnostika a strčink
Masáž těhotných
Čokoládová masáž a zábal
Kinesiotaping
Mobilizační techniky
Manuální lymfodrenáž
Masér - rekondiční specializace
Deep tissue massage
Bowenova technika
Bowenova technika
Bowenova technika
Bowenova technika
Bowenova technika
Bowenova technika
Datum aktualizace stránky: 2024-7-7